Kajetan Załuski, 24/04/2017

Najczęściej zadawane pytania na temat naszych obozów i warsztatów

Dostajemy codziennie bardzo dużo pytań, na które staramy się systematycznie odpowiadać poza godzinami spędzonymi na basenie, jednak są również pytania, które pojawiają się bardzo często.

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

 

"Ilu trenerów jest na waszych obozach?"

Na naszych obozach i warsztatach zawsze przypada na jednego trenera do sześciu zawodników. W zależności od liczby zawodników na wyjazdach, dostosowujemy liczbę trenerów. Jednak najważniejszą zasadą jest nie przekroczenie 24 zawodników na wyjeździe, czyli czterech trenerów. W ten sposób chcemy trzymać jeszcze wyższą jakość wyjazdów.

 

 

"Ilu zawodników jeździło do tej pory na obozy?"

18 - 24 zawodników. 3 - 4 trenerów.

 

"Czy zabieracie telefony podczas obozów i warsztatów?"

Staramy się stworzyć na tyle napięty grafik, żeby telefony leżały nieużywane zbytnio podczas wyjazdów. Nigdy nie zabieraliśmy telefonów :)

 

"Co robicie w wodzie na obozach?"

Skupiamy się na technicę pływania. Dzięki ćwiczeniom podstawowym, bardziej złożonym i wyglądającym z boku dziwnie, przekazujemy informacje na temat danego ruchu, który aktualnie staramy się poprawić. Wachlarz ćwiczeń jest ogromny, dlatego wszystkie obozy i treningi wyglądają trochę inaczej, a zależne jest to od osób pływających, ponieważ do każdego treningu i założeń przygotowujemy się na podstawie poziomu zaawansowania zawodników. 

 

"Czy na obozach trenuje się dużo i mocno?"

Tak i nie. Tak, ponieważ trzeba swoją całą uwagę skoncentrować na przekazie informacji od trenerów i późniejszych ćwiczeniach, które bardzo często są wymagające ruchowo. Nie, ponieważ nie robimy wytrzymałości, szybkości i stałych punktów realizowanych w klubach na treningach. Pływamy średnio 1-2 kilometrów na treningu w odcinkach 25, 50 metrów. Dłuższe są tylko rozpływania. 

 

 

"Czy grupa słucha na obozach i warsztatach?"

Trenowanie zawodników w Silesii Swimming Center jest dla trenerów czymś przyjemnym, ponieważ każdy zawodnik przyjeżdża w jednym celu. Pływać szybciej i efektywniej. Ma na to wpływ również mała liczba zawodników przypadających na jednego trenera i przekazywana wiedza z informacjami w bardzo treściwy sposób. 

 

 

"Ile razy w ciągu dnia pływacie na obozach?"

1-2. Obozy oprócz pływania są uzupełnione o zajęcia teoretyczne i praktyczne na lądzie.

 

"Czy dostanę czepek na obozie?"

Tak. Każdy uczestnik otrzymuje od nas czepek, który ma bardzo duże znaczenie dla nas, dlatego poza naszymi zajęciami nie można ich nigdzie kupić.

 

 

"Czy robicie analizy wideo podczas obozów"

Zawsze! Analiza wideo jest jedną z ważniejszych rzeczy podczas obozów. Zawsze zajmuje to trochę czasu, ponieważ do każdego zawodnika staramy się dotrzeć indywidualnie podczas rozmowy i nie trwa to bynajmniej 6 minut. Poświęcamy każdemu na tyle dużo czasu, żeby trener nie miał już nic więcej do dodania, a zawodnik żadnych pytań. 

 

 

"Gdzie odbywają się letnie obozy pływackie?"

Drzonków: 9-13 lat

Drzonków: 11-16 lat

Władysławowo: 11-16 lat

Wszystkie informacje są w zakładce wydarzenia. 

 

"Czy będą jeszcze jakieś inne terminy obozów letnich"

Nie. Wszystkie które są zaplanowane są już podane w zakładce wydarzenia. 

 

 

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami. Wszystkie informacje na temat obozów podane są w zakładce wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy. 

 

Jeżeli byłaś/byłeś na naszym obozie i wszystkie odpowiedzi się zgadzają, udostępnij wpis dalej!