Kajetan Załuski, 20/03/2018

Letnie obozy pływackie SSC (Q&A)

Letnie obozy pływackie Silesii Swimming Center zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkie terminy zostaną podane w przeciągu kolejnych kilkudziesięcu godzin, jednak już teraz odpowiemy na wszystkie pytania, które otrzymaliśmy od was w ostatnim czasie!

  

 

Dla kogo skierowane są obozy pływackie?

Obozy pływackie skierowane są dla wszystkich pływaków, którzy aktywnie trenują i startują reprezentując kluby sportowe. 

 

Czy jest przedział wiekowy, w którym będziecie przyjmować na obozy letnie?

Tak, będzie przedział wiekowy 9-16 lat. Jednak osoby starsze i młodsze są również brane pod uwagę, jednak weryfikacja w takim wypadku będzie indywidualna. 

  

 

Czego można się spodziewać podczas obozów letnich SSC?

Pracy nad poprawą techniki pływania, którą staramy się przekazać różnymi metodami w teorii i praktyce. Podczas obozów można również poznać wiele ciekawych osób, które przyjeżdżają do nas z całej Polski i zza granicy.

 

Zapraszamy do naszej playlisty z wideobloga obozowego:

 

 

Jaki kolor czepków będzie w tym roku?

Niespodzianka :-) Kolor będzie jednak nowością w Silesii Swimming Center.

 

 

 

Ile osób jest średnio na waszych obozach?

12-24. Jednak nigdy nie przekraczamy 6 zawodników na jednego trenera. Staramy się utrzymać jakość podczas każdego treningu, która jest możliwa tylko przy mniejszej ilości osób na jednego prowadzącego. 

 

Czy treningi są ciężkie?

O to najlepiej zapytać uczestników poprzednich wyjazdów. Naszym zdaniem treningi nie są wymagające wydolnościowo. Podczas zajęć bardziej nam zależy na efektywności, a nie ilości. Dzięki krótkim odcinkom, na których pływamy ćwiczenia techniczne, możemy dotrzeć do każdego zawodnika ze wskazówkami i pokazem do dalszego pływania. Tylko w taki sposób możemy dotrzeć szybko ze zmianami do zawodnika, u którego powinna wzrastać świadomość.

 

 

 

Kiedy będą podane terminy waszych obozów?

Czekamy na potwierdzenia ze wszystkich ośrodków, wtedy będziemy mogli w całości przedstawić nasz grafik letnich wyjazdów. 

 

Czy zawodnik/zawodniczka, który już nie trenuje (od niedawna) może również pojechać na organizowany przez Państwa obóz pływacki?

Do tego typu sytuacji będziemy chcieli podejść indywidualnie, jednak nie wykluczamy tego.

 

 

 

Czy będzie tak fajnie jak zwykle?

My również się uczymy i rozwijamy, dlatego dołożymy wszelkich starań żeby było jeszcze lepiej, efektywniej i pozytywniej.

 

Czy Kajetanowi Załuskiemu zdarzyła się kiedykolwiek sytuacja, że sędziowie cofneli niesprawiedliwa dyskwalifikacje?

Wszystkie dyskwalifikacje, które otrzymałem były słuszne. Nie było ich dużo, jednak kilka błędów technicznych niedoświadczonego zawodnika spowodowały, że się pojawiały. 

 

Czy dużo czasu wolnego mają dzieci podczas waszych wyjazdów?

Staramy się, żeby było go jak najmniej. Zazwyczaj zawodnicy muszą nas prosić o chwilę dla siebie. Staramy się wtedy być elastyczni, jednak jakiegoś planu zawsze się trzymamy. 

 

Czy można przyjechać na obóz później lub wyjechać wcześniej?

Tak, jeżeli wszystko będzie ustalone z nami wcześniej.

 

Czy można przyjechać z kolegą klubowym?

Tak, jeżeli spełnia wszystkie wymagania wiekowe i sportowe.

 

Czy uczestnicy otrzymują jakieś materiały?

Tak, dodatkowo również każdy uczestnik otrzymuje pakiety na każdym z wyjazdów. 

 

Nagrodę na najciekawsze pytanie otrzymuje Pewność Siebie. Pytanie zostało zadane w komentarzu na Facebooku. Prosimy o kontakt :-)

 

 

Jeżeli macie do nas jeszcze jakieś pytania, prosimy zadać je w Q&A, które organizujemy co tydzień na naszym Snapchacie: Silesiaswimming