Kilka słów na temat startu trenera Kajetana Załuskiego w Ironman 70.3 Majorka

6 czerwca 2018 - Kajetan Załuski

Dzisiaj napiszę krótko o tym, dlaczego wystartowałem w 70.3 Ironman Majorka. 

Projekt Silesia Swimming Center, który został stworzony kilka lat temu ma na celu szkolić według najnowocześniejszych technik pływackich oraz wszystkich składowych, które są związane z ostatecznym postępem i sukcesem w wodzie. SSC skierowane jest do pływaków na różnym poziomie zaawansowania, zaczynając od amatorów, przez triathlonistów, aż do zawodników z czołówki krajowej i światowej.

 

Pływaków z wieloletniego doświadczenia zawodniczego rozumiem w pewnych kwestiach praktycznych bardzo dobrze. Ćwiczenia, które staram się dostosowywać na zajęciach indywidualnych, grupowych, warsztatach i obozach muszą być dostosowane do zawodników w taki sposób, żeby dawały jak najszybszy i najlepszy efekt, który zawodnik zrozumie, poczuje i zapamięta.Triathloniści i pływacy open water w wielu kwestiach są bardzo podobni do pływaków 'basenowych'. Są oczywiście pewne różnice, których powodem są przede wszystkim lata spędzone na basenie i wiek rozpoczęcia przygody z pływaniem. Jednak pewnych zasad nauczyć się muszą wszyscy.

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, które mają w coraz szerszym gronie triathloniści, trzeba było poczuć na własnej skórze również start na nieco dłuższym dystansie Ironman. Założenie było proste. Wystartować mądrze, z głową i z dystansem do samego siebie. Tylko w ten sposób, sportowiec wyczynowy, który nie poświęci już tak dużo czasu swojego życia na trening jak kiedyś, może bez nerwów, a z wielką frajdą, zrealizować cel jakim był Ironman 70.3 Majorca.