Jak utrzymać radość z pływania

14 marca 2018 - Kajetan Załuski

Podczas sezonu pływackiego, który trwa zazwyczaj wiele miesięcy, zauważyć można u niektórych zawodników wypalenie. Jest to moment, w którym odechciewa się wskakiwać do wody na kolejny trening. To czas, podczas którego wszystkie cele i marzenia, do których się dąży przestają mieć tak duże znaczenie pomimo tego, że gdzieś za kilka miesięcy zawodnik chciałby pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Dzieje się tak z wielu powodów, jednak dzisiaj skupimy się na tym jak utrzymać tą radość, co przekłada się na efektywność z czasu poświęconego na basenie.

 

Małe kroczki


Żeby gdziekolwiek dojść, należy zrobić wiele mniejszych kroków. Wiele osób skupia się na efekcie końcowym, a zapomina o tym co można zrobić lepiej na każdym jednym kroku, który zaprowadzi nas do czegoś dużego.

 

 

Należy docenić każdy mniejszy krok, który powinno się wykonywać coraz lepiej, co sprawia radość, satysfakcje i pewność w dalszym etapie kariery zawodnika. Nie trzeba robić spektakularnych kroków, wystarczą detale, które są również ważne, od których można pójść do coraz większych rzeczy.