Kajetan Załuski, 01/02/2017

III edycja Wspieramy Śląskie Pływanie

Kilka dni temu zakończyła się już trzecia edycja warsztatu Wspieramy Śląskie Pływanie, którego głównym celem było podniesieniu poziomu sportowego i świadomości zawodników opierając się na analizie wideo techniki pływackiej. Wydarzenie, jak co roku, z założenia skierowane jest tylko i wyłącznie dla zawodników z województwa śląskiego.

 

 Uczestnicy trzeciej edycji warsztatu

 

Warsztat przeprowadzony został na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach 29.01.2017 roku. Pierwsza sesja odbyła się na basenie. Każdego zawodnika osobno nagraliśmy z kilku ujęć. Następnie omówiliśmy podstawowe zasady odbicia podczas nawrotów i startów opierając się na ćwiczeniach. Kolejnym punktem spotkania była analiza wideo techniki pływackiej, którą wykonaliśmy na salce konferencyjnej, gdzie nie zabrakło również przekąsek od Botaniki, która była naszym partnerem w tym wydarzeniu. Sprzęt sportowy dostarczyła firma Arena, która jest z nami od pierwszej edycji WŚP.

 

W zgłoszeniach obowiązywała zasada kto pierwszy, ten zapisany. Dostępnych było sześć miejsc i każdy zawodnik mógł zająć tylko jedno miejsce: 

- styl motylkowy

- styl grzbietowy

- styl klasyczny

- kraul

- start

- nawrót

 

Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Wspieramy Śląskie Pływanie odbędzie się już za niespełna rok. Poniżej przedstawiamy firmy, które wsparły warsztat:

 

 

 

Krótka relacja wideo z warsztatu:

 

 

 

Serdecznie dziękujemy za przybycie na basen oraz wsparcie nas sprzętem sportowym, voucherami, bonami i promocją. 
Do zobaczenia za basenie!

Kajetan Załuski