5 powodów dla których młody zawodnik powinien również pojawić się na Mistrzostwach Polski Seniorów

15 maja 2018 - Kajetan Załuski

Wszyscy wiemy, że największymi i najważniejszymi krajowymi zawodami są Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Zawody skierowane są dla zawodników powyżej 14-go roku życia.Warto jednak przyjechać z młodszymi pływakami chociażby na jeden blok finałowy i z trybun kibicując, obserwować co robią starsi koledzy. Jest to dodatkowa inspiracja / bodziec do dalszych treningów i późniejszych własnych startów na zawodach.


Przedstawiamy 5 powodów za:


Czołówka

Podczas Zimowych i Letnich Mistrzostw Polski na basenie spotkać można najlepszych zawodników w kraju.

 

Szybkie pływanie

Większość zawodników swoje przygotowania planuje tak, żeby szczyt formy był na krajowym czempionacie, podczas którego zobaczyć można wiele rekordów kraju, minima na zawody międzynarodowe i walkę o miejsca 1-3 (do poprawy)Inspiracja

Jeśli naśladować, to najlepszych. Młodzi zawodnicy bardzo często różnią się na początku swojej kariery od tych starszych i bardziej doświadczonych. Dzięki obserwacji starszych zawodników na rozgrzewce, przed startem, w trakcie wyścigu, po starcie, można podnieść swoją świadomość na wyższy poziom, w krótszym czasie. 


Emocje

Im wyższa ranga zawodów, tym większe emocje można zobaczyć podczas zmagań na basenie. 


Środowisko pływackie

Pływacy, trenerzy i kibice to pozytywni ludzie, dzięki którym pływanie jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto je wspólnie tworzyć i promować.Żeby za 5, 10 czy 15 lat mieć następców którzy będą godnie i z sukcesami reprezentować nasz kraj, warto pomyśleć o młodych pływakach już teraz.


Kajetan Załuski

Wielokrotny medalista i rekordzista Polski w pływaniu. Członek kadry Polski, reprezentant kraju na wielu zawodach międzynarodowych. Jako trzeci Polak w historii polskiego pływania złamał granicę 50 sekund na 100 metrów stylem dowolnym. Obecnie trener, który współpracuje z czołówką polskiego pływania przekazując całą swoją wiedzę i doświadczenie ponad dwudziestoletniej kariery pływackiej, którą powiększa już jako trener.